Pozvánka na Forum o plemeni Nova Scotia Duck Tolling Retriever
K zamyšlení...
Viděl jsem psy a kočky za mřížemi v útulku. Odpad lidské společnosti.
Viděl jsem v jejich očích lásku a naději, hrůzu, zklamání a smutek. A moc jsem se zlobil. „Bože“, řekl jsem „to je strašné! Proč nic neuděláš?“
Bůh okamžik mlčel a potom tiše odpověděl: „Už jsem něco udělal - stvořil jsem tebe člověče.“

Ally Via Capricorni

Ally Via Capricorni
nar. 30.12. 2006
Otec: Arco Sexy Rexy
Matka: Elka Tosti
majitel: Kateřina Matějková

Zdravi: DKK 0/0 DLK 0/0
Zkoušky : zatím OVVR
Výstavy: 3* CAJC V1

Oslovení: no jak kdy, Eliška, Eli, Elis, Eliš, Eliši, Elizabetha...nebo taky můra, potvora, ludra.....ale to už musíí zlobit hodně.-)

Vše začalo zcela nenápadně.V naší rodině jsme již měli jednoho pejska a to 5ti letou voříšici, jenže oficiálně byla ségry a já vždy od dětství toužila mít psa taky jen pro sebe. Tak začalo hledání té správné rasy, listování v encyklopediích, až jsem našla cosi zrzavého a zajímavého.....vypadalo to tak zvláštně, ale hlavně byla to střední velikost psa, což bylo ideální.Byl to pan Toller. Tak jsem surfovala po netu a objevila štěňátka a jeli jsme se "jen" podívat......tech 5 kuliček, které se valily jedna přes druhou mě naprosto utvrdily v tom, že jednu takovou baculatou kuličku musim mit......a tak vstoupila do mého života Eliška.
Poprvé když jsme si ji vezli domů, ani se mi na klíně nepohnula, ja myslela, že je mrtvá, taky se počůrala, ale jinak to bylo v pohodě. Doma vždy opatrně prozkoumávala nový terén a když se jí něco nezdálo, šupky k mým nohám, do oázy bezpečí.
No abych to zkrátila, z chundelatého klubíčka vyrostla krásnáfeňule a můj rovnocenný partner a kamarád do nepohody. Pokud to jde, beru ji všude s sebou( snad mi odpoustí letošní Chorvatsko, že jsem ji nechala doma)....:-)
Vycházky s ní patří k nejhezčím během dne, postěžuju si jí co zas bylo v práci, co mě štve, ona mě vyslechne, vše odsouhlasí a hned je mi líp..
Je hodná, klidná,poslušná, stačí jen zvýšit hlas, a ví, že se něco nesmí.
Ale jak uvidí vodu, nezná slitování a mučí mě celé dvěhodiny tím, že jí musím pořád házet buď dummíky, klacíky, šišky, na vše, co se hýbe, tak je připravena vystřelit.........a asi nikdy nepochopí že vodu ani sníh nikdy nechytí.....:-)
Je pro každdou blbinu a celkem by se hodila i do cirkusu.........zkusila jsme s ní tanec se psem, to občas cvičíme takovou naši sestavičku, hrozně se jí líbil coursing, i agility sem tam nepohrdne, a chodíme ještě na lovecký vycvik......jen kačenku pořád nechce vzít do mordy, asi to má po mamince, která zvěří pohrdala.....tak uvidíme, kdy a jak to překoná.
Už teď plánuju s nadšením štěňátka, hledám vhodného ženicha a sním o dalších baculatých kuličkách.......


| Vložil: Majka | Vydáno: 05. 01. 2009 | 3940 přečtení | Informační e-mail | Vytisknout článek
Rubriky
Kdo je to?
Neznáme tě, přihlaš se
Genetická vyšetření
DM - Degenerative Myelopathy
Žádost o genetický test na DM s certifikátem můžete zaslat diagnostické laboratoři SEVARON, který jej podstoupí LABOKLINu. Vyplníte "Žádanku" a spolu se vzorkem krve do EDTA zkumavky + kopie PP zašlete v bublinkové obálce zásilkou EMS na adresu : SEVARON PORADENSTVÍ, s.r.o., Palackého třída 163a, 612 00 BRNO. Pokud žádate certifikát - je nutno poznačit na žádance poznámku "+ certifikát". Cena testu asi 1700,- (viz.ceník) + 150,- za certifikát, který vystaví LABOKLIN. Případné informace získáte na čísle SEVARON, s.r.o. : telefon-kancelář: 541 426 376.

Testování psů na PRA/PRCD - oční onemocnění psů - nNa provedený test Vám laboratoř vystaví oficiální zprávu o výsledku zkoušky. Zpráva má veškeré náležitosti podle ISO17025 a řídí se doporučeními české genetické společnosti. Bližší informace naleznete na http://www.prcdtest.com/sk/

LABOKLIN.de - Vyšetření prdc-PRA u tollerů a DM - Degenerative Myelopathy je možné již udělat i v Německu!!

DNATEST.cz - Certifikovaná laboratoř - všechny testy DNA zvířat jsou prováděny výhradně v ISO certifikované laboratoři.
Galerie
Gaspar a Molly - 2
alá moji hafani utočí
zobrazení: 2418
Spřátelené weby

Design by IvaShow © 2012 Copyright Toller.cz Marie Bušinová. Nova Scotia Duck Tolling Retriever. Všechna práva vyhrazena.
Za články vkládané našimi přispěvateli neneseme zodpovědnost a tyto jsou vkládány bez ověření autora. Zdroj nemusí být tedy nutně autorem článku.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS (281).

Vyměňte Internet Explorer za skutečný prohlíľeč Získejte Firefox! Web site powered by phpRS PHP Scripting Language VertrigoServ - FreeWare webové prostředí