Pozvánka na Forum o plemeni Nova Scotia Duck Tolling Retriever
K zamyšlení...
Viděl jsem psy a kočky za mřížemi v útulku. Odpad lidské společnosti.
Viděl jsem v jejich očích lásku a naději, hrůzu, zklamání a smutek. A moc jsem se zlobil. „Bože“, řekl jsem „to je strašné! Proč nic neuděláš?“
Bůh okamžik mlčel a potom tiše odpověděl: „Už jsem něco udělal - stvořil jsem tebe člověče.“

Annie Rose Sexy Rexy

Annie Rose Sexy Rexy
nar. 16.4.2003
Otec: Andy Tosti
Matka: Fascie z Vlčích luk
majitel: Jindřiška Kvasničková

Enynka, Enoušek, Nenyna ale taky Terina bláznivá... je dalším rozmazlovaným tollerem u nás doma.

Jeli jsme si pro ni až do Bučovic u Brna, aby měl Dyk kamarádku a nebylo mu smutno. Mezi námi - při tom, jak je Eny živá, si spíš myslím, že je Dyk rád, když usne a dá mu aspoň na chvilku pokoj.

Absolvovali jsme spolu výcvik základní poslušnosti na cvičišti. Eny má ráda jakoukoli činnost ať to je cvičení nebo aportování míčku a všelijakých těch latexových hloupostí. Je přímo k neutahání a když má pocit, že se nudí, dokáže to dát patřičně najevo. Prostě chce pořád něco dělat, chvilku nepostojí a věčně je v pohybu. Tolleři rozhodně nejsou žádní povaleči a když se jim bude páníček věnovat od malička, vychová z nich vzorné psí kamarády, kteří mu budou dělat jen samou radost. Výhodou je, že jsou menší, než ostatní retrívři a proto je s nimi i snadnější pořízení.

Dokonce i žravost naší Eny potvrzuje další z vlastností retrívrů. Musíme jí přísně hlídat příděl granulek, protože má sklony k snadnému tloustnutí.

Kočky jí taky zrovna k srdci nepřirostly a všichni kočičáci v okolí to moc dobře vědí. Klidí se jí z cesty na sto honů. No asi přece jenom nějakou tu loveckou vášeň v sobě má...

Ale já jsem přišla ještě na jednu nectnost, kterou naše Eny má a to že nesnáší vodu. Když jdeme na procházku, byla by mně schopná strčit do louže jen aby tam nemusela sama. A to prosím má být pes, co láká u vody kachny! Tak tohle u naší Enynky opravdu nevyšlo, protože i když prší, kouká kam má šlápnout, aby si moc nenamočila tlapky. Když jsme byli u řeky, raději běhala po břehu a žalostně mně štěkáním volala zpátky jen aby nemusela do vody.


| Vložil: Majka | Vydáno: 25. 02. 2008 | 4482 přečtení | Informační e-mail | Vytisknout článek
Rubriky
Kdo je to?
Neznáme tě, přihlaš se
Genetická vyšetření
DM - Degenerative Myelopathy
Žádost o genetický test na DM s certifikátem můžete zaslat diagnostické laboratoři SEVARON, který jej podstoupí LABOKLINu. Vyplníte "Žádanku" a spolu se vzorkem krve do EDTA zkumavky + kopie PP zašlete v bublinkové obálce zásilkou EMS na adresu : SEVARON PORADENSTVÍ, s.r.o., Palackého třída 163a, 612 00 BRNO. Pokud žádate certifikát - je nutno poznačit na žádance poznámku "+ certifikát". Cena testu asi 1700,- (viz.ceník) + 150,- za certifikát, který vystaví LABOKLIN. Případné informace získáte na čísle SEVARON, s.r.o. : telefon-kancelář: 541 426 376.

Testování psů na PRA/PRCD - oční onemocnění psů - nNa provedený test Vám laboratoř vystaví oficiální zprávu o výsledku zkoušky. Zpráva má veškeré náležitosti podle ISO17025 a řídí se doporučeními české genetické společnosti. Bližší informace naleznete na http://www.prcdtest.com/sk/

LABOKLIN.de - Vyšetření prdc-PRA u tollerů a DM - Degenerative Myelopathy je možné již udělat i v Německu!!

DNATEST.cz - Certifikovaná laboratoř - všechny testy DNA zvířat jsou prováděny výhradně v ISO certifikované laboratoři.
Galerie
Barnie a Bennet - 3
Výstava Hluboká
zobrazení: 2713
Spřátelené weby

Design by IvaShow © 2012 Copyright Toller.cz Marie Bušinová. Nova Scotia Duck Tolling Retriever. Všechna práva vyhrazena.
Za články vkládané našimi přispěvateli neneseme zodpovědnost a tyto jsou vkládány bez ověření autora. Zdroj nemusí být tedy nutně autorem článku.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS (281).

Vyměňte Internet Explorer za skutečný prohlíľeč Získejte Firefox! Web site powered by phpRS PHP Scripting Language VertrigoServ - FreeWare webové prostředí