Hlavní menu
Narozeniny
22.11. Roaneden´s Topaz (Topík)
Kalendář
<<  Listopad  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
 Dnes  «  Články  »  Akce 
Galerie
Kája štěňátko - 9
 ..
zobrazení: 1875
Inzerce
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
Sorry, I'm busy at the moment ht...
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
I want to make a withdrawal http...
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
real beauty page http://blog.cilek....
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
What's the last date I can post...
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
Will I be paid weekly or monthly...
Podporujeme
Retriever Klub CZ
Retrívři v nouzi
Nalezenci.cz - naděje pro všechny miláčky
Olomoucký útulek - podpořte nás
Kontakt

pište, pište...
Náměty, příběhy, články zasílejte na tuto
kontaktní adresu.
(přílohy zasílejte do max. velikosti cca 2.5Mb)

TOP LIST
Pozvánka na Forum o plemeni Nova Scotia Duck Tolling Retriever
K zamyšlení...
Viděl jsem psy a kočky za mřížemi v útulku. Odpad lidské společnosti.
Viděl jsem v jejich očích lásku a naději, hrůzu, zklamání a smutek. A moc jsem se zlobil. „Bože“, řekl jsem „to je strašné! Proč nic neuděláš?“
Bůh okamžik mlčel a potom tiše odpověděl: „Už jsem něco udělal - stvořil jsem tebe člověče.“

Christopher Sv. Huberta - Tennessee

Christopher Sv. Huberta (Tennessee)
nar. 26.2.2006
Otec: Makiharjin Nalle-Karhu
Matka: Assandra Toller Bryvilsár
majitel: Veronika Ohlídalová

Aneb taky Teny, Tenča, Tenýsek

Teny se narodil 26.2.2006 stejně jako Whiskey v chovatelské stanici Sv. Huberta, jeho matkou je stejně jako u Whiskeyho Assandra Toller Bryvilsár, jeho otec je Makiharjun Nalle - Karhu.

Je to můj vytouženej druhej toller, i když pochybnosti byli, zvlášť jsem v skrytu duše doufala, že to nebude takovej pošuk jako je Wiskáč.
Když jsme si tak vesele povídali s panem chovatelem zmínil se že Kamu (Tenčův táta) bývá občas palice dubová a že s ním někdy zažíval perné chvilky, inu trochu mě zmrazila představa druhého Wiskáče, ale na druho stranu, říkala jsem si, že mě už nemůže ničím překvapit a na podruhé už to snad zvládnu hladce.

Jaké byly mylné představy, sice Tenča byl ďáblík, to se mu musí nechat, ovšem své já realizoval především na Whiskeym, věčným otravováním, okusováním, kousáním a čímkoliv co ho zrovna napadlo.

Sice je pravdou, že za vlast pod Tenčovým vedením padlo ze pár věcí, např. šňůra od monitoru, od modemu, něco málo ponožek a bačkor, sem tam nečo dřevěného, zrasoval všechny Wiskáčovi hračky do jedné a něco by se určitě ještě našlo.

Ale naštěstí už nám přeci jenom trochu vyrostl :-) a nemůžu proti němu mít jediného křivého slova, snad jediná maličkost, co mi na něm přijde zvláštní, je , že se oproti Whiskeymu zdá strašne pomalej, prostě je to takovej věčnej doprovod u boku. Whiskey už má prozkoumanej prostor v rozsahu 200 m2 a je 10 metrů přede mnou a Tenča je pořád u mě :-) Což abych pravdu řekla na škodu vůbec není. Naopak, mě to při dvou psech naprosto vyhovuje, neb bych si hlavu asi ukroutila, abych je měla pořád na očích.

Hold Tenča a Whiskey, to je jako nebe a dudy. Stačí na něho zvýšit hlas a funguje bez problémů dál. Jen doufám, že se toto nějak rapidně nezmění a Tenýsek zůstane takovej jako je. Je totiž báječnej společník a doprovod a na práci má předpoklady být hodně šikovnej. Teď jen to vzít za správnej konec.

Veronika Ohlídalová


Související články:
Folok Sv. Huberta - Whiskey (11.10.2006)
| Vložil: Majka | Vydáno: 16. 10. 2006 | 3454 přečtení | Informační e-mail | Vytisknout článek
Rubriky
Kdo je to?
Neznáme tě, přihlaš se
Genetická vyšetření
DM - Degenerative Myelopathy
Žádost o genetický test na DM s certifikátem můžete zaslat diagnostické laboratoři SEVARON, který jej podstoupí LABOKLINu. Vyplníte "Žádanku" a spolu se vzorkem krve do EDTA zkumavky + kopie PP zašlete v bublinkové obálce zásilkou EMS na adresu : SEVARON PORADENSTVÍ, s.r.o., Palackého třída 163a, 612 00 BRNO. Pokud žádate certifikát - je nutno poznačit na žádance poznámku "+ certifikát". Cena testu asi 1700,- (viz.ceník) + 150,- za certifikát, který vystaví LABOKLIN. Případné informace získáte na čísle SEVARON, s.r.o. : telefon-kancelář: 541 426 376.

Testování psů na PRA/PRCD - oční onemocnění psů - nNa provedený test Vám laboratoř vystaví oficiální zprávu o výsledku zkoušky. Zpráva má veškeré náležitosti podle ISO17025 a řídí se doporučeními české genetické společnosti. Bližší informace naleznete na http://www.prcdtest.com/sk/

LABOKLIN.de - Vyšetření prdc-PRA u tollerů a DM - Degenerative Myelopathy je možné již udělat i v Německu!!

DNATEST.cz - Certifikovaná laboratoř - všechny testy DNA zvířat jsou prováděny výhradně v ISO certifikované laboratoři.
Galerie
Whiskey
Whiskey
zobrazení: 2900
Spřátelené weby

Design by IvaShow © 2012 Copyright Toller.cz Marie Bušinová. Nova Scotia Duck Tolling Retriever. Všechna práva vyhrazena.
Za články vkládané našimi přispěvateli neneseme zodpovědnost a tyto jsou vkládány bez ověření autora. Zdroj nemusí být tedy nutně autorem článku.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS (281).

Vyměňte Internet Explorer za skutečný prohlíľeč Získejte Firefox! Web site powered by phpRS PHP Scripting Language VertrigoServ - FreeWare webové prostředí