Hlavní menu
Narozeniny
24.01. Iler z Vlčích luk (Lerry)
01.02. Olivie Rudolfovská skála  
Kalendář
<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
 Dnes  «  Články  »  Akce 
Galerie
4.měsíce - 2
...jak jsem byl malý, teda ne že bych od té doby vyrostl:)))
zobrazení: 3162
Inzerce
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
Sorry, I'm busy at the moment ht...
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
I want to make a withdrawal http...
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
real beauty page http://blog.cilek....
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
What's the last date I can post...
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
Will I be paid weekly or monthly...
Podporujeme
Retriever Klub CZ
Retrívři v nouzi
Nalezenci.cz - naděje pro všechny miláčky
Olomoucký útulek - podpořte nás
Kontakt

pište, pište...
Náměty, příběhy, články zasílejte na tuto
kontaktní adresu.
(přílohy zasílejte do max. velikosti cca 2.5Mb)

TOP LIST
Pozvánka na Forum o plemeni Nova Scotia Duck Tolling Retriever
K zamyšlení...
Viděl jsem psy a kočky za mřížemi v útulku. Odpad lidské společnosti.
Viděl jsem v jejich očích lásku a naději, hrůzu, zklamání a smutek. A moc jsem se zlobil. „Bože“, řekl jsem „to je strašné! Proč nic neuděláš?“
Bůh okamžik mlčel a potom tiše odpověděl: „Už jsem něco udělal - stvořil jsem tebe člověče.“

Dizzy Toller Bryvilsár - Dejzy

Dizzy Toller Bryvilsár (Dejzy)
nar. 1.6. 2002
Otec: Tueholt Red Cyrus
Matka: Anafrid Toller Bryvilsár
majitel: Jindřiška a Ondřej Benešovi

Dejzy se narodila 1. června 2002 jako druhá v pořadí vrhu "D" v chovatelské stanici "Bryvilsár" manželů Kudrnáčových a dostala se k nám úplnou náhodou.

Co si pamatuju,vždycky jsme měli doma psa. Nejdřív to byl Německý boxer Brit, po něm přišel Německý ovčák Argus, současně s ním do rodiny přišel už roční dobrman Bardy. Arguša bohužel zemřel již v 8 měsících a tak aby nebylo Bardymu smutno, přibyl k nám do rodiny Astienn Grand Bohemia Ester - první pes s PP, krásný dogouš s obrovským nejenom tělem,ale hlavně srdcem! Svou povahou milého,i když trošku uslintaného :))), dobráka si nás získal všechny.
A byl to právě on, kdo svým náhlým a bolestivým odchodem, odstartoval další etapu našeho života - života s tollery.

Kdy jsem se setkala s tollerem poprvé?
To si pamatuju úplně přesně. Bylo to 5.12.2002, den poté,co si ho rodiče přivezli. Původně si jeli do chovatelské stanice "Bryvilsár" manželů Kudrnáčových pro štěně "Choďáka". Místo toho se jim zalíbil 6měsíční toller Duke. Protože jsem toto plemeno nikdy v životě neviděla a tudíž neznala, říkala jsem si: "Co je to proboha za zrzavou rozježenou kouli !? Vdyť vypadá jak nějakej obyčejnej voříšek!" (ne,že bych měla něco proti voříškům). Nahlas jsem ale samozřejmě neříkala nic.
Postupně si však Duke (po domácku Dyk nebo taky Dykouš či Dykuša) získával na svoji stranu všechny členy rodiny a i když s ním občas nebylo (a není) lehké pořízení, začal se líbit nám všem. Po půlročním pobytu Dyka u našich, se jim ozvala chovatelka,že se jí (údajně po smrti majitelky) vrátila domů Dykova sestřička Dizzy a jestli by ji taky nechtěli?

Já jsem vždycky toužila mít doma psa, ale pořád ne a ne si ho pořídit. Možná to byl osud, možná něco jiného,co nám přivedlo "do cesty" zrovna Dizzy. Krásnou mohutnou fenku, s milým lišáckým pohledem a přítulnou povahou (k členům rodiny).
Hned,když jsem ji uviděla,jsem věděla,že ta bude naše!

Takže 7.6.2002 jsme si Dizzy (neboli Dejzu, Dejzuli, Dejzouše) přivezli domů (bylo jí právě 1 rok a 6 dní). Neměli jsme doma ani kotec, ani misku na žrádlo, ani jiné věci potřebné pro pejska,ale přivezli jsme si ji s jistotou, že roční pes už přece bude všechno umět :o))) Z tohoto omylu nás ale Dejzy hodně rychle vyvedla.
Muselo se na ni pomalu, učila se všechno znovu. Reagovala akorát na jméno, a sem tam na přivolání, nechtěla sedat ani lehat, o aportování se nám mohlo leda tak zdát a vodítka se vysloveně bála a utíkala před námi do boudy vždy, jakmile jsme ho vzali do ruky :(((

Chovatelka nám řekla,že když od nich "odcházela" jako štěňátko, tak byla čiperná, možná nejživější a nejdivočejší ze všech štěňat. Pak když se "vrátila",byla zamlklá, taková jakoby stále zamyšlená. Pravda je, že od cizích lidí si stále drží odstup a nenechá se jen tak od každého pohladit, což už jí asi zůstane pořád a projevuje se to i na výstavách, kdy svěsí ocas a je jako zvadlá.
Má, pro nás, zvláštní schopnost neustále nás překvapovat. Někdy mi připadá, že snad ani není toller, protože o práci moc nejeví zájem, jindy ale dovádí a lítá jako potřeštěnec. Nevím, co ji za ten její první rok života potkalo, ani co zažila, ale vím, že u nás si zvykla velice rychle.
Poslouchá (i když je taky pekně tvrdohlavá, jako Dykouš) a procházky vysloveně miluje! Má taky ráda,když se člověk věnuje jen a jen jí.

Ale koho miluje nejvíc, to je naše malá dcera Kačenka. Na tu nedá dopustit a už několikrát jsme se přesvědčili, že Kačka má v Dejze věrnou ochránkyni.

Tím, jaká Dejza je, nám přinesla do života něco zvláštního, jedinečného - něco, co pochopí jen opravdoví psí nadšenci!!!
A i přes její těžkou dysplazii 4/4, kvůli které nikdy nepůjde do chovu, doufám, že tu s námi bude ještě hodně hodně dlouho.


Související články:
Ashley Via Capricorni (25.02.2008)
Inna Rudolfovská skála - Inuška (18.10.2006)
| Vložil: Majka | Vydáno: 18. 10. 2006 | 5044 přečtení | Informační e-mail | Vytisknout článek
Rubriky
Kdo je to?
Neznáme tě, přihlaš se
Genetická vyšetření
DM - Degenerative Myelopathy
Žádost o genetický test na DM s certifikátem můžete zaslat diagnostické laboratoři SEVARON, který jej podstoupí LABOKLINu. Vyplníte "Žádanku" a spolu se vzorkem krve do EDTA zkumavky + kopie PP zašlete v bublinkové obálce zásilkou EMS na adresu : SEVARON PORADENSTVÍ, s.r.o., Palackého třída 163a, 612 00 BRNO. Pokud žádate certifikát - je nutno poznačit na žádance poznámku "+ certifikát". Cena testu asi 1700,- (viz.ceník) + 150,- za certifikát, který vystaví LABOKLIN. Případné informace získáte na čísle SEVARON, s.r.o. : telefon-kancelář: 541 426 376.

Testování psů na PRA/PRCD - oční onemocnění psů - nNa provedený test Vám laboratoř vystaví oficiální zprávu o výsledku zkoušky. Zpráva má veškeré náležitosti podle ISO17025 a řídí se doporučeními české genetické společnosti. Bližší informace naleznete na http://www.prcdtest.com/sk/

LABOKLIN.de - Vyšetření prdc-PRA u tollerů a DM - Degenerative Myelopathy je možné již udělat i v Německu!!

DNATEST.cz - Certifikovaná laboratoř - všechny testy DNA zvířat jsou prováděny výhradně v ISO certifikované laboratoři.
Galerie
v zimě
v zimě
zobrazení: 1883
Spřátelené weby

Design by IvaShow © 2012 Copyright Toller.cz Marie Bušinová. Nova Scotia Duck Tolling Retriever. Všechna práva vyhrazena.
Za články vkládané našimi přispěvateli neneseme zodpovědnost a tyto jsou vkládány bez ověření autora. Zdroj nemusí být tedy nutně autorem článku.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS (281).

Vyměňte Internet Explorer za skutečný prohlíľeč Získejte Firefox! Web site powered by phpRS PHP Scripting Language VertrigoServ - FreeWare webové prostředí