Pozvánka na Forum o plemeni Nova Scotia Duck Tolling Retriever
K zamyšlení...
Viděl jsem psy a kočky za mřížemi v útulku. Odpad lidské společnosti.
Viděl jsem v jejich očích lásku a naději, hrůzu, zklamání a smutek. A moc jsem se zlobil. „Bože“, řekl jsem „to je strašné! Proč nic neuděláš?“
Bůh okamžik mlčel a potom tiše odpověděl: „Už jsem něco udělal - stvořil jsem tebe člověče.“

Duke Toller Bryvilsár

Duke Toller Bryvilsár
nar. 1.6.2002
Otec: Tueholt Red Cyrus
Matka: Anafrid Toller Bryvilsár
majitel: Jindřiška Kvasničková

Dyk, Dykoušek, Dykýsek...

Dyka jsme si přivezli v prosinci 2002. Koncem listopadu nám po neúspěšném léčení umřel pejsek německé dogy a tak jsme se rozhodli, že si pořídíme nového psího kamaráda.Plánovali jsme štěňátko na jaro a rozhodli jsme se pro leonbergera. Jenomže toho nám veterinář hodně rozmlouval, že je to velké plemeno a má časté zdravotní problémy zrovna tak jako německé dogy. Proto jsme začali hledat plemeno střední velikosti, plemeno zdravé, odolné a takové, které by bylo i snadno ovladatelné a hodné k dětem.

Dohodli jsme si na doporučení známého návštěvu v CHS Bryvislár a jeli si zamluvit na jaro štěňátko chodského psa. Mezi řečí s chovatelkou jsme ve vedlejším výběhu uviděli i zrzavé psy, které jsme nikdy předtím neviděli. Mezi dospělými psy tam pobíhalo i půlroční chlupaté „cosi“ a bylo skoro rozhodnuto. No on si vlastně Dyk vybral nás, protože po celou dobu návštěvy se od nás ani nehnul, okousával mi tkaničky a vyžadoval drbání. Největší paradox na tom všem je, že jsem vždycky tvrdila, že retrívra tedy opravdu nechci a vida! Dozvěděli jsme se, že to je Nova Scotia Duck Tolling Retriever (Toller) – nejmenší ze všech retrívrů. Ve své domovině - Kanadě - tito psi sloužili k lákání kachen. Běhali po břehu v rákosí a jejich hodně výrazná rezatá barva zvědavé kachny lákala ke břehu, kde je snadno ulovili lovci.

U nás toto plemeno není ještě tolik rozšířené, což je škoda, protože se jedná o velice všestranného psa, snadno vycvičitelného, je s ním snadná manipulace a velice miluje svoji rodinu. Známe jedince, kteří se velice úspěšně věnují jak agility, frisbee tak i loveckému výcviku.

Náš Dyk je kliďas, kterého jen tak něco nerozhází a nevyvede z míry. Je přátelský k ostatním psům do té doby, pokud se na něj některý nechce vytahovat. Každou takovouto snahu rázně utne. On je přeci kápo. Jakéhokoli dalšího pejska, kterého jsme k němu domů přivedli vzal "za svého". Mockrát vydržel moje smutnění, když jsem mu brečela do kožichu - nemohla jsem se přenést přes ztrátu dogouška.

Naše společné začátky sice trochu skřípaly, protože k nám přišel přece jen už větší, zvyklý na smečku, ale vlastně na nic jiného. Na jméno moc nereagoval, na procházkách měl strach z každé popelnice u cesty a byl celkově dost vystrašený. To mu tak trochu zůstalo dodnes v podobě jeho velkého strachu z petard a bouřky.

Absolvovali jsme spolu výcvikový tábor a teprve potom jsme k sobě našli tu správnou cestu.


| Vložil: Majka | Vydáno: 25. 02. 2008 | 5046 přečtení | Informační e-mail | Vytisknout článek
Rubriky
Kdo je to?
Neznáme tě, přihlaš se
Genetická vyšetření
DM - Degenerative Myelopathy
Žádost o genetický test na DM s certifikátem můžete zaslat diagnostické laboratoři SEVARON, který jej podstoupí LABOKLINu. Vyplníte "Žádanku" a spolu se vzorkem krve do EDTA zkumavky + kopie PP zašlete v bublinkové obálce zásilkou EMS na adresu : SEVARON PORADENSTVÍ, s.r.o., Palackého třída 163a, 612 00 BRNO. Pokud žádate certifikát - je nutno poznačit na žádance poznámku "+ certifikát". Cena testu asi 1700,- (viz.ceník) + 150,- za certifikát, který vystaví LABOKLIN. Případné informace získáte na čísle SEVARON, s.r.o. : telefon-kancelář: 541 426 376.

Testování psů na PRA/PRCD - oční onemocnění psů - nNa provedený test Vám laboratoř vystaví oficiální zprávu o výsledku zkoušky. Zpráva má veškeré náležitosti podle ISO17025 a řídí se doporučeními české genetické společnosti. Bližší informace naleznete na http://www.prcdtest.com/sk/

LABOKLIN.de - Vyšetření prdc-PRA u tollerů a DM - Degenerative Myelopathy je možné již udělat i v Německu!!

DNATEST.cz - Certifikovaná laboratoř - všechny testy DNA zvířat jsou prováděny výhradně v ISO certifikované laboratoři.
Galerie
Jednou ze mě bude veeelkej fotbalisa!
Gaspík fotbalistou
zobrazení: 2043
Spřátelené weby

Design by IvaShow © 2012 Copyright Toller.cz Marie Bušinová. Nova Scotia Duck Tolling Retriever. Všechna práva vyhrazena.
Za články vkládané našimi přispěvateli neneseme zodpovědnost a tyto jsou vkládány bez ověření autora. Zdroj nemusí být tedy nutně autorem článku.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS (281).

Vyměňte Internet Explorer za skutečný prohlíľeč Získejte Firefox! Web site powered by phpRS PHP Scripting Language VertrigoServ - FreeWare webové prostředí