Hlavní menu
Narozeniny
22.11. Roaneden´s Topaz (Topík)
Kalendář
<<  Listopad  >>
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   
 Dnes  «  Články  »  Akce 
Galerie
1.den doma 2
1.den doma 2
zobrazení: 2475
Inzerce
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
Sorry, I'm busy at the moment ht...
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
I want to make a withdrawal http...
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
real beauty page http://blog.cilek....
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
What's the last date I can post...
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
Will I be paid weekly or monthly...
Podporujeme
Retriever Klub CZ
Retrívři v nouzi
Nalezenci.cz - naděje pro všechny miláčky
Olomoucký útulek - podpořte nás
Kontakt

pište, pište...
Náměty, příběhy, články zasílejte na tuto
kontaktní adresu.
(přílohy zasílejte do max. velikosti cca 2.5Mb)

TOP LIST
Pozvánka na Forum o plemeni Nova Scotia Duck Tolling Retriever
K zamyšlení...
Viděl jsem psy a kočky za mřížemi v útulku. Odpad lidské společnosti.
Viděl jsem v jejich očích lásku a naději, hrůzu, zklamání a smutek. A moc jsem se zlobil. „Bože“, řekl jsem „to je strašné! Proč nic neuděláš?“
Bůh okamžik mlčel a potom tiše odpověděl: „Už jsem něco udělal - stvořil jsem tebe člověče.“

Pobytová akce pro NSDTR - Křižanov, 16.-17.dubna 2011

Někdy koncem roku 2010 jsme začali plánovat akci, při které bychom se my, majitelé NSDTR jednak setkali, jednak lépe poznali a taky pobavili sebe i naše čtyřnohé miláčky. Rozeslali jsme pozvánky, na akci jsme upozornili i na webových stránkách RK. Protože se přihlásili chovatelé a majitelé z celé republiky, vybrali jsme rekreační středisko na Vysočině, v Křižanově. Líbilo se nám, že je celý areál oplocený, má vlastní rybník a hlavně - byli ochotni přijmout a postarat se o větší množství osob a psů.

V sobotu se nás sešlo dokonce 20 osob a 19 psů, mimo jednoho LR, NO a kříženečka Hildu samí tollerci - malí, velcí, hubení i buřtíci, mladí i v pokročilejším věku. Dokonce mezi nás zavítalo i 4-měsíční nádherné štěňátko Aninka. Spousta z nás se znala pouze prostřednictvím velmi oblíbeného tolleřího fóra - z fotografií a příspěvků. Přesto nám připadalo, že se známe léta a rozpaky se seznamováním nebyly téměř žádné. Taktéž nebyl naprosto problém s konverzací.
Po ubytování jsme zašli hromadně na procházku a to byl zážitek- míhající se rezavé šmouhy, lítající sem-tam… V polovině vycházky samozřejmě zvítězila tolleří láska k vodě a hromadně se šli vykoupat.

Na odpoledne nám připravila Jiřka Sladká závody - trošku agility, trošku šikovnosti psovodů a hlavně spousta legrace. Taky aport se špekáčkem byl oceněn hlavně psími závodníky, donesl pouze jeden, zřejmě nechutenstvím trpící psík.

Navečer jsme opekli zbylé špekáčky a velmi dlouho a místy s velkým zápalem debatovali, jak jinak, o psech - nejlépe o tollerech.
Druhý den bylo počasí snad ještě krásnější než v sobotu. Na to, že byl duben, bylo velmi teplo a tak nám při postávání a poposedávání při výcviku nebyla zima. Opět naše zkušená a šikovná kamarádka Jiřina připravila zkoušku - OVVR nanečisto.

Někteří z nás se na tuto základní zkoušku chystali, tak si to alespoň vyzkoušeli. Výkony byla ledasjaké, alespoň jsme si ověřili, v čem máme nedostatky (téměř ve všem, jak se ukázalo…). Byli však mezi námi i zkušení psí bardi, ověnčení ledasjakým titulem, tak nám předvedli, jak by chůze psa u nohy, nebo nejdůležitější - aport, měl vlastně vypadat.

Odjížděli jsme velmi zmožení, ale také velmi spokojení a s předsevzetím, že podobné sekání opět naplánujeme na příští jaro.

Jára Fišerová


| Vložil: Majka | Vydáno: 30. 10. 2011 | 4896 přečtení | Informační e-mail | Vytisknout článek
Rubriky
Kdo je to?
Neznáme tě, přihlaš se
Genetická vyšetření
DM - Degenerative Myelopathy
Žádost o genetický test na DM s certifikátem můžete zaslat diagnostické laboratoři SEVARON, který jej podstoupí LABOKLINu. Vyplníte "Žádanku" a spolu se vzorkem krve do EDTA zkumavky + kopie PP zašlete v bublinkové obálce zásilkou EMS na adresu : SEVARON PORADENSTVÍ, s.r.o., Palackého třída 163a, 612 00 BRNO. Pokud žádate certifikát - je nutno poznačit na žádance poznámku "+ certifikát". Cena testu asi 1700,- (viz.ceník) + 150,- za certifikát, který vystaví LABOKLIN. Případné informace získáte na čísle SEVARON, s.r.o. : telefon-kancelář: 541 426 376.

Testování psů na PRA/PRCD - oční onemocnění psů - nNa provedený test Vám laboratoř vystaví oficiální zprávu o výsledku zkoušky. Zpráva má veškeré náležitosti podle ISO17025 a řídí se doporučeními české genetické společnosti. Bližší informace naleznete na http://www.prcdtest.com/sk/

LABOKLIN.de - Vyšetření prdc-PRA u tollerů a DM - Degenerative Myelopathy je možné již udělat i v Německu!!

DNATEST.cz - Certifikovaná laboratoř - všechny testy DNA zvířat jsou prováděny výhradně v ISO certifikované laboratoři.
Galerie
Pohoří na Šumavě - 4
výzkumný tým Terry a Enďák
zobrazení: 2482
Spřátelené weby

Design by IvaShow © 2012 Copyright Toller.cz Marie Bušinová. Nova Scotia Duck Tolling Retriever. Všechna práva vyhrazena.
Za články vkládané našimi přispěvateli neneseme zodpovědnost a tyto jsou vkládány bez ověření autora. Zdroj nemusí být tedy nutně autorem článku.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS (281).

Vyměňte Internet Explorer za skutečný prohlíľeč Získejte Firefox! Web site powered by phpRS PHP Scripting Language VertrigoServ - FreeWare webové prostředí