Hlavní menu
Narozeniny
22.11. Roaneden´s Topaz (Topík)
Kalendář
<<  Listopad  >>
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   
 Dnes  «  Články  »  Akce 
Galerie
:-)) - 4
nechce si s ní hrát noooo!
zobrazení: 2327
Inzerce
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
Sorry, I'm busy at the moment ht...
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
I want to make a withdrawal http...
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
real beauty page http://blog.cilek....
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
What's the last date I can post...
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
Will I be paid weekly or monthly...
Podporujeme
Retriever Klub CZ
Retrívři v nouzi
Nalezenci.cz - naděje pro všechny miláčky
Olomoucký útulek - podpořte nás
Kontakt

pište, pište...
Náměty, příběhy, články zasílejte na tuto
kontaktní adresu.
(přílohy zasílejte do max. velikosti cca 2.5Mb)

TOP LIST
Pozvánka na Forum o plemeni Nova Scotia Duck Tolling Retriever
K zamyšlení...
Viděl jsem psy a kočky za mřížemi v útulku. Odpad lidské společnosti.
Viděl jsem v jejich očích lásku a naději, hrůzu, zklamání a smutek. A moc jsem se zlobil. „Bože“, řekl jsem „to je strašné! Proč nic neuděláš?“
Bůh okamžik mlčel a potom tiše odpověděl: „Už jsem něco udělal - stvořil jsem tebe člověče.“

Setkání NSDTR - Rusava - srpen, říjen 2011

V době léta, sluníčka, prohřátých luk a koupání jsme si opět naplánovali společné setkání přátel, milovníků a majitelů tollerů. Tentokrát jsme objevili kouzelný areál na Rusavě, půvabné vesničce v Hostýnských vrších. Nespornou výhodou je vlastní „přehrada“, veliká rozloha střediska a soukromí. Naše nadšení sklidila hlavně společná terasa, oddělená plůtky, kde každý majitel s psíkem měl své vlastní soukromí.V srpnu jsme si při setkání užívali hlavně slunečného počasí, koupání (psů), procházek a zejména radosti z toho, že se opět vidíme. Večer jsme poseděli venku na louce, hlídáni smečkou zrzavců, kteří byli překvapení hlavně z vysoké, která se přišla napást kousek od nás.
Druhý den jsme vyrazili na výlet. Šli jsme do děsně příkrého a dlouhého srázu na nejvyšší kopec v okolí- vrchol Pardus, kde jsme zapálili svíčku, položili kytičku a hlavně zavzpomínali na našeho milovaného Erika Parduse.

Na Rusavě se nám tak zalíbilo, že jsme tam opět vyrazili v říjnu. Tentokrát jsme chtěli pobyt věnovat hlavně loveckému výcviku. Na to, že byl začátek října, nám počasí neuvěřitelně přálo a pokusy našich psíků o aporty z vody sledovali i místní, kteří se opalovali na louce u vody.

Ujala se nás ochotná a zkušená Jiřka Sladká (taky majitelka tollera) a naše skupinka více či méně šikovných zrzounů se pokoušela o aporty na suchu, z vody, zkoušeli jsme dohledávky, začátky markingu i první pokusy o zvládnutí vlečky pernaté zvěře.
Jak se dalo očekávat, výkony psů i psovodů byly různé. Některé nás velmi pobavily a některým jsme spontánně zatleskali. Největší a kolektivní radostí byl fakt, že všichni psi odložili nedůvěru a nechuť a začali nosit zvěř. Inu - závist, že soused má a dělá co já ne, funguje velmi dobře i ve psím světě.

   

Na závěr - za to, jak pěkně cvičili, dostal každý psík od Jitky Coufalové balíček plný pochoutek. Jako vždy jsme odjížděli velmi unavení, ale nadšení a se slibem, že vyrazíme opět na Rusavu- jenom co se udělá trošku pěkně!!

Jára Fišerová


| Vložil: Majka | Vydáno: 31. 10. 2011 | 4538 přečtení | Informační e-mail | Vytisknout článek
Rubriky
Kdo je to?
Neznáme tě, přihlaš se
Genetická vyšetření
DM - Degenerative Myelopathy
Žádost o genetický test na DM s certifikátem můžete zaslat diagnostické laboratoři SEVARON, který jej podstoupí LABOKLINu. Vyplníte "Žádanku" a spolu se vzorkem krve do EDTA zkumavky + kopie PP zašlete v bublinkové obálce zásilkou EMS na adresu : SEVARON PORADENSTVÍ, s.r.o., Palackého třída 163a, 612 00 BRNO. Pokud žádate certifikát - je nutno poznačit na žádance poznámku "+ certifikát". Cena testu asi 1700,- (viz.ceník) + 150,- za certifikát, který vystaví LABOKLIN. Případné informace získáte na čísle SEVARON, s.r.o. : telefon-kancelář: 541 426 376.

Testování psů na PRA/PRCD - oční onemocnění psů - nNa provedený test Vám laboratoř vystaví oficiální zprávu o výsledku zkoušky. Zpráva má veškeré náležitosti podle ISO17025 a řídí se doporučeními české genetické společnosti. Bližší informace naleznete na http://www.prcdtest.com/sk/

LABOKLIN.de - Vyšetření prdc-PRA u tollerů a DM - Degenerative Myelopathy je možné již udělat i v Německu!!

DNATEST.cz - Certifikovaná laboratoř - všechny testy DNA zvířat jsou prováděny výhradně v ISO certifikované laboratoři.
Galerie
Konopiště
Konopiště
zobrazení: 2622
Spřátelené weby

Design by IvaShow © 2012 Copyright Toller.cz Marie Bušinová. Nova Scotia Duck Tolling Retriever. Všechna práva vyhrazena.
Za články vkládané našimi přispěvateli neneseme zodpovědnost a tyto jsou vkládány bez ověření autora. Zdroj nemusí být tedy nutně autorem článku.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS (281).

Vyměňte Internet Explorer za skutečný prohlíľeč Získejte Firefox! Web site powered by phpRS PHP Scripting Language VertrigoServ - FreeWare webové prostředí