Pozvánka na Forum o plemeni Nova Scotia Duck Tolling Retriever
K zamyšlení...
Viděl jsem psy a kočky za mřížemi v útulku. Odpad lidské společnosti.
Viděl jsem v jejich očích lásku a naději, hrůzu, zklamání a smutek. A moc jsem se zlobil. „Bože“, řekl jsem „to je strašné! Proč nic neuděláš?“
Bůh okamžik mlčel a potom tiše odpověděl: „Už jsem něco udělal - stvořil jsem tebe člověče.“

Wafera z Vlčích luk - Bína

Wafera z Vlčích luk
nar. 14.6.2003
Otec: Red -Toller's Xanadu II.
Matka: Tueholt Red Ups-A-Daisy
Chovatel: Jan Kubeš
Majitel: Lucie Rutarová

Když jsme tu malinkou zrzavou kuličku, ze které koukala jen dvě modrá očka, přivezli domů s papírovým jménem Wafera, bylo nám jasné, že to Wafera nebude, je to jméno možná tak pro dánskou dogu a ne pro to mrňavé stvoření a navíc to zní jako vafle... No a Betynka vypadala prostě jako Betynka :o) Samozřejmě už teď používám i plno různých skomolenin jako třeba Bínka nebo Bíba :o)

Bína je šikovná, chytrá a nadaná kachní slečna. Už od miminka je to jeden velkej ochrapa, když si řekne, že bude spát, tak spí a nikdo ji z postele nevytáhne. Za to dokáže být taky pěkně mrštná a neúnavná, zvlášť při procházkách v lese nebo při jejích oblíbených honech za zvířátky. Jejími úhlavními nepříteli jsou kočky, cyklisté v černém a vůbec skoro všichni chlapi tvářící se důležitě a hlavně v černém oblečení :o)

Už od jejích 6 měsíců docházíme na cvičák,kde se věnujeme agility a dogfrisbee.Pro Bínku je pohyb hodně důležitý a tak pořád někde lítáme :o).

Mezi její oblíbené činnosti patří samozřejmě lumpárny, psí sporty, lovení koček, myšek, zajíčků a podobných zvířatek, ale také plavání. Ve vodě by mohla aportovat klidně týden a stejně by neměla dost. Jakmile je v blízkosti cokoli alespoň trochu připomínajícího vodu – teda kromě kaluží a bláta, těch se štítí - jen se mrskne a už je tam :o)

Betynka není uchovněná, podmínky by sice pravděpodobně splnila a byla by to určitě super mamča, ale je tu plno ALE, a tak štěnda ani do budoucna neplánujeme.


| Vložil: Majka | Vydáno: 29. 05. 2009 | 3987 přečtení | Informační e-mail | Vytisknout článek
Rubriky
Kdo je to?
Neznáme tě, přihlaš se
Genetická vyšetření
DM - Degenerative Myelopathy
Žádost o genetický test na DM s certifikátem můžete zaslat diagnostické laboratoři SEVARON, který jej podstoupí LABOKLINu. Vyplníte "Žádanku" a spolu se vzorkem krve do EDTA zkumavky + kopie PP zašlete v bublinkové obálce zásilkou EMS na adresu : SEVARON PORADENSTVÍ, s.r.o., Palackého třída 163a, 612 00 BRNO. Pokud žádate certifikát - je nutno poznačit na žádance poznámku "+ certifikát". Cena testu asi 1700,- (viz.ceník) + 150,- za certifikát, který vystaví LABOKLIN. Případné informace získáte na čísle SEVARON, s.r.o. : telefon-kancelář: 541 426 376.

Testování psů na PRA/PRCD - oční onemocnění psů - nNa provedený test Vám laboratoř vystaví oficiální zprávu o výsledku zkoušky. Zpráva má veškeré náležitosti podle ISO17025 a řídí se doporučeními české genetické společnosti. Bližší informace naleznete na http://www.prcdtest.com/sk/

LABOKLIN.de - Vyšetření prdc-PRA u tollerů a DM - Degenerative Myelopathy je možné již udělat i v Německu!!

DNATEST.cz - Certifikovaná laboratoř - všechny testy DNA zvířat jsou prováděny výhradně v ISO certifikované laboratoři.
Galerie
to jsme šikulky co?
1
zobrazení: 2499
Spřátelené weby

Design by IvaShow © 2012 Copyright Toller.cz Marie Bušinová. Nova Scotia Duck Tolling Retriever. Všechna práva vyhrazena.
Za články vkládané našimi přispěvateli neneseme zodpovědnost a tyto jsou vkládány bez ověření autora. Zdroj nemusí být tedy nutně autorem článku.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS (281).

Vyměňte Internet Explorer za skutečný prohlíľeč Získejte Firefox! Web site powered by phpRS PHP Scripting Language VertrigoServ - FreeWare webové prostředí