Hlavní menu
Kalendář
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30     
 Dnes  «  Články  »  Akce 
Galerie
Britney - 2
Britney
zobrazení: 3372
Inzerce
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
Sorry, I'm busy at the moment ht...
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
I want to make a withdrawal http...
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
real beauty page http://blog.cilek....
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
What's the last date I can post...
4.11.2018 - BlEVVtaCrirYqtkuNAE
Poptávka (Ostatní)
Will I be paid weekly or monthly...
Podporujeme
Retriever Klub CZ
Retrívři v nouzi
Nalezenci.cz - naděje pro všechny miláčky
Olomoucký útulek - podpořte nás
Kontakt

pište, pište...
Náměty, příběhy, články zasílejte na tuto
kontaktní adresu.
(přílohy zasílejte do max. velikosti cca 2.5Mb)

TOP LIST
Pozvánka na Forum o plemeni Nova Scotia Duck Tolling Retriever
K zamyšlení...
Viděl jsem psy a kočky za mřížemi v útulku. Odpad lidské společnosti.
Viděl jsem v jejich očích lásku a naději, hrůzu, zklamání a smutek. A moc jsem se zlobil. „Bože“, řekl jsem „to je strašné! Proč nic neuděláš?“
Bůh okamžik mlčel a potom tiše odpověděl: „Už jsem něco udělal - stvořil jsem tebe člověče.“

Wiktoria Rudolfovská skála

Wiktoria Rudolfovská skála
nar. 9. 6. 2010
Otec: Anton
Matka: Alma Squamishi
Majitel: Tereza Hošková

Dovolte, abych vás seznámila s mojí tollerkou Wiktorkou alias Wicky.
Na střední škole jsem sháněla brigádu a dala jsem si inzerát na venčení psů. Ozvala se mi paní s tím, že má tollera a chesapeaka. Absolutně jsem netušila, o jaká plemena se jedná, ale slovo dalo slovo a pejsky jsem venčila téměř čtyři roky. Za tu dobu mi obě fenky přirostly k srdci a když jsem ve čtvrťáku na střední začala koketovat s myšlenkou pořízení vlastního pejska k fence, kterou jsem v té době měla doma, toller byl jedna z variant. Zavolala jsem do chovatelské stanice paní Matuškové, zdali bych se k ní mohla přijet podívat. Shodou okolností se zrovna měla narodit štěňátka po spojení, z něhož je také fenka Romy, která má canisterapeutické zkoušky. Jelikož jsem se s budoucím pejskem chtěla věnovat canisterapii, chvíli jsem nad tím uvažovala.

Potom jsem si řekla, že ještě nějaký čas počkám. Za měsíc po narození štěňátek mi kamarád řekl, že zrovna jede do míst kde CHS Rudolfovská skála je a tak jsme se domluvili, že se tam zajedeme podívat. Když paní Matušková přinesla dvě chlupaté kuličky s růžovými čumáčky a modrýma očima, byla jsem v koncích. Za necelý týden už jsem si jela pro malou Wikinku.

Rok a několik měsíců poté musím říct, že to bylo jedno z nejdůležitějších a nejlepších rozhodnutí v mém životě. Svět pejskařů mě doslova pohltil, několik skříní muselo být vyklizeno, aby se tam vešla spousta dummíků, obojků, vodítek a pamlskovníků, část mrazáku nám zabírají mrtvolky na trénování.

Ač jsem to ze začátku neměla vůbec v plánu, věnujeme se s Wicky loveckému výcviku, ten nás baví obě asi ze všeho nejvíc, i když jsem v prostředí kolem myslivců absolutní amatér, pomalu v mém šatníku začíná přibývat zeleného oblečení, na věšák jsem pověsila myslivecký klobouček a 28. 10. 2011 jsme se s Wicky vydaly na první akci loveckých psů – OVVR . Dosáhly jsme pro mě nečekaného úspěchu, s plným počtem bodů jsme zkoušku vyhrály a máme velkou motivaci s lovečinou pokračovat.
Wicky má dále zkoušku ZOP, byly jsme spolu na psím táboře se cvičákem a spoustě dalších akcích a vůbec nemáme čas se nudit.
Také jsme vyzkoušely dvě výstavy – MVP v Českých Budějovicích s hodnocením VD2 a MVP v Praze s V2.

Wicky je vskutku tolerantní tollerka, doma má za kamarády dva králíky, korely, morče, kocoura a mladší fenku Adinku.
Musím říct, že pořízení tollera rozhodně nelituji, co se povahy týče, je to pro mě naprosto ideální pes, nicméně každý kdo o jeho koupi uvažuje, by si měl uvědomit, že se nejedná o žádného psa gaučáka a bude muset svému pejskovi obětovat spoustu času a také peněz. Všechno se ale člověku vrátí a v těžkých chvílích bude vedle sebe mít stále veselého pejska nadšeného pro jakoukoliv aktivitu kterou mu vymyslíte.

Tereza a Wicky


| Vložil: Majka | Vydáno: 05. 11. 2011 | 6142 přečtení | Informační e-mail | Vytisknout článek
Rubriky
Kdo je to?
Neznáme tě, přihlaš se
Genetická vyšetření
DM - Degenerative Myelopathy
Žádost o genetický test na DM s certifikátem můžete zaslat diagnostické laboratoři SEVARON, který jej podstoupí LABOKLINu. Vyplníte "Žádanku" a spolu se vzorkem krve do EDTA zkumavky + kopie PP zašlete v bublinkové obálce zásilkou EMS na adresu : SEVARON PORADENSTVÍ, s.r.o., Palackého třída 163a, 612 00 BRNO. Pokud žádate certifikát - je nutno poznačit na žádance poznámku "+ certifikát". Cena testu asi 1700,- (viz.ceník) + 150,- za certifikát, který vystaví LABOKLIN. Případné informace získáte na čísle SEVARON, s.r.o. : telefon-kancelář: 541 426 376.

Testování psů na PRA/PRCD - oční onemocnění psů - nNa provedený test Vám laboratoř vystaví oficiální zprávu o výsledku zkoušky. Zpráva má veškeré náležitosti podle ISO17025 a řídí se doporučeními české genetické společnosti. Bližší informace naleznete na http://www.prcdtest.com/sk/

LABOKLIN.de - Vyšetření prdc-PRA u tollerů a DM - Degenerative Myelopathy je možné již udělat i v Německu!!

DNATEST.cz - Certifikovaná laboratoř - všechny testy DNA zvířat jsou prováděny výhradně v ISO certifikované laboratoři.
Galerie
Prosinec 2008
Mrzly mi fousky
zobrazení: 1827
Spřátelené weby

Design by IvaShow © 2012 Copyright Toller.cz Marie Bušinová. Nova Scotia Duck Tolling Retriever. Všechna práva vyhrazena.
Za články vkládané našimi přispěvateli neneseme zodpovědnost a tyto jsou vkládány bez ověření autora. Zdroj nemusí být tedy nutně autorem článku.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS (281).

Vyměňte Internet Explorer za skutečný prohlíľeč Získejte Firefox! Web site powered by phpRS PHP Scripting Language VertrigoServ - FreeWare webové prostředí